pestoband wedding

                           Jest nam niezmiernie miło, iż zainteresowali się Państwo naszym zespołem.
Podaję podstawowe informacje na temat zespołu PESTOBAND.
Kwartet:
– dwie wokalistki, instrumentalistki – studentki kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej,
– muzyk – gitarzysta, wokalista-Szkoła Muzyczna II stopnia im Karola Szymanowskiego w Toruniu.
– saksofonista(saksofon tenor, alt, sopran) absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

                          Profesjonalne brzmienie zespołu zapewnia wysoki kunszt wykonawczy, sprzęt nagłośnieniowy najwyższej próby oraz wysokiej klasy instrumenty muzyczne. Aby zapewnić najlepszą jakość wykonywanej muzyki, wykorzystywane przez nas ścieżki dźwiękowe utworów są przygotowane z niezwykłą starannością i dbałością o styl aranżacji i końcowe brzmienie.movie-clapperboard  Posiadamy również oświetlenie sceniczne i delikatne oświetlenie na salę, aby dodać wizualnego nastroju zabawy.

Kilka słów o standardowym przebiegu imprezy weselnej.
O ile nie ma innych sugestii ze strony państwa młodych, uroczystość weselna rozpoczyna się marszem – tradycja nie tylko polska, ale światowa.

              Pierwszy toast wznosi się po krótkim przywitaniu pary młodej , rodziców, rodziny i pozostałych gości . Jeśli goście nie składali życzeń po wyjściu z kościoła, następuje to po pierwszym toaście. Dla podniesienia chwili odtwarzana jest wtedy łagodna nastrojowa muzyka. Po życzeniach , w imieniu młodej pary, zapraszamy wszystkich gości na uroczysty obiad. Pierwszy taniec państwo młodzi wykonują wkrótce po obiedzie (przeważnie dają znać zespołowi kiedy mają zacząć) w asyście wszystkich gości zaproszonych na parkiet przez prowadzącego. Po movie-clapperboardtańcu młodych zapraszamy już wszystkich do wspólnej zabawy. W zależności od potrzeb i temperamentu bawiących się dobierany jest repertuar i czasami zabawy taneczne .movie-clapperboard
Długość bloków tanecznych waha się od 25 min na początku imprezy (kiedy jeszcze nie ma takich chęci do zabawy) do 50 min , czasami godziny nieustającego grania. Blok muzyczny trwa w zależności od chęci gości do zabawy. Przerwy między setami, jeśli nie są spowodowane innymi atrakcjami typu: tort, fajerwerki, dodatkowe występy itp., trwają ok. 10 min. Zespół zawsze współpracuje z managerem lub szefem kuchni tak aby przerwy były ustalane w celu podania kolejnego posiłku. W przerwach zawsze odtwarzana jest muzyka w tle , tak aby atmosfera na sali zbytnio nie stygła. Dobieramy ją wg własnych gustów, ale oczywiście na prośbę Młodych możemy puścić Ich własne propozycje.

                                               OCZEPINY

             Ten rytuał jest tradycją, która występuje na chyba wszystkich kontynentach, więc chcąc ,nie chcąc trzeba go uwzględnić podczas wesela. Przebieg oczepin jest zawsze ustalany indywidualnie z każdą parą młodych. Standardowo zawiera on trzy części :

– podziękowanie dla rodziców (różne formy)

– zdjęcie atrybutów małżeńskich (welon , muszka lub musznik, krawat) i wybranie nowej pary młodych

– zabawy oczepinowe (bardzo szeroki wachlarz ustalany indywidualnie z nowożeńcami)movie-clapperboard

Pragniemy dodać, uprzedzając sugestie wielu par , że zawsze prowadzimy oczepiny z lekko frywolnym poczuciem humoru, ale dobrym smakiem i wyczuciem, tak aby w żaden sposób nie urazić uczuć i godności uczestników zabaw.movie-clapperboard
Po oczepinach przeważnie następuje gorący posiłek, a później zabawa trwa do końca imprezy. Dodatkowo (i w większości przypadków) z myślą o starszej części zaproszonych gości, jeden z bloków muzycznych jest o tematyce biesiadnej . Gramy i śpiewamy go akustycznie (systemy bezprzewodowe) podchodząc do stołów i zachęcając do wspólnego śpiewania.

                    Zawsze dokładamy wszelkich starań, aby impreza przez nas obsługiwana była na najwyższym poziomie artystycznym i dzięki temu pozostała w pamięci jako wyjątkowa i niepowtarzalna.

            Z poważaniem Ryszard Gajewski oraz muzycy PESTOBAND

logo małe czarne